Manufacturer of a wide range of products which include conduit pipe machine.
₹ 1175000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 150 kg/hr |
| Machine Type | Conduit Pipe Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Material | MS |
| Voltage | 220V |
| Phase | 3 Phase |
| Screw Diameter | 75mm |
| Brand | Twist |
A Conduit Pipe Machine is a specialized extrusion line used to manufacture PVC or HDPE electrical conduit pipes, which are widely used for protecting electrical wiring in residential, commercial, and industrial buildings.
Zahid Ansari (Managing Partner)
Twist Engineering Works
C1, 4410, G. I. D. C. Industrial Estate, VATWA, Road 4U
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India