We are a leading Manufacturer of 50mm hdpe straw making machine, 32mm hdpe straw making machine, 38mm hdpe straw making machine and 45mm hdpe straw making machine from Ahmedabad, India.
₹ 640000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | 1 Phase |
| Material | MS |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltage | 220-420V |
| Screw Diameter | 50mm |
| Type. | Straw Making Machine |
| Material Used | HDPE |
| Brand | Twist |
50mm HDPE Straw Making Machine is a specialized extrusion system used to produce High-Density Polyethylene (HDPE) drinking straws, which are lightweight, slightly stiffer than LDPE straws, and commonly used for water pouches, juice boxes, milk packets, and general beverage service.
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 10 kg/hr |
| Machine Type | Automatic |
| Voltage | 220-420V |
| Phase | 1 Phase |
| Material | MS |
| Frequency | 50-60Hz |
| Screw Diameter | 32mm |
| Type. | Straw Making Machine |
| Material Used | HDPE |
| Brand | Twist |
32mm HDPE Straw Making Machine is a specialized extrusion system used to produce High-Density Polyethylene (HDPE) drinking straws, which are lightweight, slightly stiffer than LDPE straws, and commonly used for water pouches, juice boxes, milk packets, and general beverage service.
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Kg/hr |
| Machine Type | Automatic |
| Material | MS |
| Phase | 1 Phase |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltage | 220-420V |
| Screw Diameter | 38mm |
| Brand | Twist |
| Material Used | HDPE |
| Type. | Straw Making Machine |
38mm HDPE Straw Making Machine is a specialized extrusion system used to produce High-Density Polyethylene (HDPE) drinking straws, which are lightweight, slightly stiffer than LDPE straws, and commonly used for water pouches, juice boxes, milk packets, and general beverage service.
₹ 749999 / Piece Get Latest Price
| Machine Material | Mild Steel |
| Phase | 1 Phase |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltage | 220-420V |
| Screw Diameter | 45mm |
| Brand | Twist |
| Material Used | HDPE |
| Type. | Straw Making Machine |
45mm HDPE Straw Making Machine is a specialized extrusion system used to produce High-Density Polyethylene (HDPE) drinking straws, which are lightweight, slightly stiffer than LDPE straws, and commonly used for water pouches, juice boxes, milk packets, and general beverage service.
Zahid Ansari (Managing Partner)
Twist Engineering Works
C1, 4410, G. I. D. C. Industrial Estate, VATWA, Road 4U
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India