Offering you a complete choice of products which include 50mm ldpe straw making machine and 32mm ldpe straw making machine.
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Straw Making Machine |
| Machine Type | Automatic |
| Machine Material | Mild Steel |
| Phase | 1 Phase |
| Material | MS |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltage | 220-420V |
| Screw Diameter | 50mm |
| Brand | Twist |
| Material Used | LDPE |
50mm LDPE Straw Making Machine is an extrusion-based manufacturing system used to produce drinking straws made from Low-Density Polyethylene (LDPE). These straws are flexible, lightweight, and widely used for beverages in foodservice, catering, and retail.
₹ 640000 / Piece Get Latest Price
| Straw Type | Straight Straw |
| Output Capacity | 8-10 kg/hr |
| Machine Type | Automatic |
| Raw Material | PE |
| Capacity | 8-10kg/hr |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three phase |
| Frequency | 50-60Hz |
| Voltage | 220-420V |
| Screw Diameter | 32mm |
| Brand | Twist |
| Material Used | LDPE |
| Type. | Straw Making Machine |
Minimum order quantity: 1 Piece
32mm LDPE Straw Making Machine is an extrusion-based manufacturing system used to produce drinking straws made from Low-Density Polyethylene (LDPE). These straws are flexible, lightweight, and widely used for beverages in foodservice, catering, and retail.
Zahid Ansari (Managing Partner)
Twist Engineering Works
C1, 4410, G. I. D. C. Industrial Estate, VATWA, Road 4U
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India