Leading Manufacturer of pvc garden pipe making plant from Ahmedabad.
₹ 1050000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | PVC |
| Capacity | 65kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 8–25 mm |
| Plant Capacity | 40–60 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Screw Diameter | 65mm |
| Brand | Twist |
| Frequency | 50-60Hz |
A PVC Garden Pipe Making Plant is a specialized extrusion setup used to manufacture flexible, lightweight, and durable PVC garden pipes, commonly used for water irrigation, gardening, washing, and general fluid transport.
Zahid Ansari (Managing Partner)
Twist Engineering Works
C1, 4410, G. I. D. C. Industrial Estate, VATWA, Road 4U
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India