Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer pvc pipe machine.
₹ 1175000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Diameter Range | 12-50 mm |
| Production Capacity | 50-60 kg/hr |
| Screw Diameter | 65 mm |
| Pipe Material | PVC, UPVC |
| Automation Grade | Automatic |
| Connected Load | 60 kW |
| Cooling Type | Vacuum Tank |
| Voltage | 415 V |
PVC Pipe Making Machine is a specialized production line designed to manufacture rigid PVC or UPVC pipes used for electrical,plumbing and drainage purpose in residential, commercial, and industrial buildings. These pipes are non-corrosive, flame-retardant, and easy to install.
Zahid Ansari (Managing Partner)
Twist Engineering Works
C1, 4410, G. I. D. C. Industrial Estate, VATWA, Road 4U
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India